Spotkania dzieci, młodzieży i ich rodziców


III spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Krakowie – 13.01.2023

W ostatni piątek odbyło się już trzecie spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży z afazją i ich rodziców
w Krakowie. Odczarowaliśmy datę 13 w piątek i wbrew wszystkim przesądom uznajemy,  że był to dobrze spożytkowany czas. Miło nam było gościć zarówno „ starych bywalców” jak i nowe osoby. Poruszonych tematów było wiele, a czas jak zwykle bardzo szybko minął. Rodzice prowadzili ożywioną dyskusję, 
a w sali obok dzieci integrowały się  podczas różnorodnych zabaw. Za miesiąc zapraszamy na kolejne spotkanie.


III spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Radomiu- 7.01.2023

7 stycznia 2023r. w Radomiu miało miejsce kolejne spotkanie Klubu dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w Radomiu. Dzieci bawiły się doskonale pod opieką animatorki oraz kolorowały kartonowy domek. Rodzice w tym czasie wymieniali się doświadczeniami, wspierali oraz wysłuchali pogadanki zaproszonej neurologopedki Agaty.


II spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Krakowie – 16.12.2022

Za nami już drugie spotkanie Krakowskiego klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców z afazją. Tym razem odwiedzili nas zaproszeni goście. Jednym z nich była doświadczona i ceniona neurologopedka, specjalizująca się w pracy z dziećmi z afazją p. Elżbieta Drewniak-Wołosz, współautorka poradnika „Dziecko afatyczne w szkole i przedszkolu”. Pani Elżbieta udzieliła zebranym ważnych wskazówek w pracy z dziećmi. Dorośli mieli kolejną okazje podzielenia się swoimi rozterkami i pochwalenia się małymi i dużymi sukcesami. Możliwość spojrzenia na dzieci z różnych perspektyw była bardzo cennym doświadczeniem. Na najmłodszych czekała założycielka Stowarzyszenia Sportów Kynologicznych Wild Dogs Team p. Monika Dobrowolska ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Dzieci nawiązały pozytywne relacje ze sobą oraz Laną i Redem, zobaczyły interesujące gadżety i poznały ciekawostki dotyczące życia psów. Na koniec zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Czas szybko minął jak to zwykle bywa gdy jest dobra zabawa. Na szczęście już w styczniu zaplanowane jest kolejne spotkanie,  na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży z afazją i ich rodziców we Wrocławiu- 10.12.2022

10 grudnia w Gabinecie terapeutyczno-logopedycznym LogAfa odbyła się inauguracja Wrocławskiego klubu dla dzieci i młodzieży z afazją oraz ich rodziców. Rodzice mieli szansę poznać się i wymienić doświadczeniami, natomiast dzieci spędziły ze sobą czas na wspólnych zabawach pod okiem Pani terapeutki Ani. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie odbędzie się niedługo!


Inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży z afazją w Toruniu-25.11.2022

W Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Toruniu został uruchomiony „Klub dla dzieci i młodzieży z afazją i ich Rodziców”. Dzieci i ich rodzice spotykają się w Ośrodku Korczaka na ul. Żwirki i Wigury 15 w każdy trzeci piątek miesiąca. Ideą Klubów jest stworzenie przestrzeni dla rodziców i ich dzieci na wymianę poglądów, podzielenia się troskami czy swoim doświadczaniem dotyczącym afazji. Toruń jest piątym miastem w Polsce, gdzie powstał Klub, takie Kluby funkcjonują już w Radomiu, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu. 


II spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Radomiu-25.11.2022

25 listopada w Radomiu odbyło się już drugie spotkanie Klubu dla dzieci i młodzieży z afazją oraz ich rodziców. Tym razem tematem przewodnim były emocje oraz dzień misia. Dzieci miały okazję kolorować karty pracy z różnymi minkami, zagrać w koło emocji, wspólnie kolorować misia oraz go leczyć, a także brać udział w przygotowanych zabawach. Największym powodzeniem cieszyły się klocki, układanki, gry oraz berek. Najmłodsi, w ramach własnej inwencji, zakosztowali również chowanego (w szafie). W tym czasie rodzice w drugiej sali opowiadali o sobie i swoich pociechach, wspierali się wzajemnie i napędzali pozytywnie. Następnie Panie Katarzyna Nowak i Katarzyna Rogala z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu wystąpiły z prelekcją o trudnych emocjach. Oczywiście wszyscy zgromadzeni brali aktywny udział w spotkaniu, a nawet wspólnie stworzyli koło emocji i mówili o własnych doznaniach. Bardzo się cieszymy, że grono klubowiczów powiększa się i czekamy z niecierpliwością na kolejny wspólny czas w styczniu.


III spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Łodzi- 18.11.2022

W miniony piątek odbyło się kolejne – 3 już spotkanie Klubu dla Dzieci i Młodzieży z afazją oraz Ich Rodziców organizowane przez Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję oraz ZAfazjąNaSportowo. Dzięki uprzejmości Monosfera w Monopolis nasze dzieci i młodzież mogła beztrosko bawić i integrować się. Elementem edukacyjnym był Kurs Pierwszej Pomocy przeprowadzony przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi Rodzice  w tym czasie korzystali z porad i pomocy zaproszonego pedagoga specjalnego -Aleksandry Skałeckiej. (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000093923629). W miłej atmosferze rozmawialiśmy o ważnych i czasami trudnych sprawach. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek dzięki uprzejmości @BankZywnosciwLodziimMarkaEdelmana (https://www.facebook.com/Bank-Żywności-w-Łodzi-im-Marka-Edelmana-100587673367550).  Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie będzie równie miłe i owocne.


Inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Krakowie -04.11.2022

4 listopada odbyła się uroczysta inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców
w Krakowie. Na mapie Krakowa pojawiło się miejsce, do którego można przyjść i w atmosferze życzliwości i zrozumienia  podzielić się swoimi radościami, troskami oraz sukcesami z ludźmi, którzy na co dzień borykają się z podobnymi wyzwaniami. W tym czasie dzieci w przyjaznym otoczeniu mogą oddać się beztroskiej zabawie, wejść w pozytywne relacje z innymi dziećmi,
 a nawet zapoczątkować nowe przyjaźnie.

Pierwsze spotkanie było bardzo emocjonujące zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Początkowy dystans szybko został zamieniony na dziecięcy entuzjazm podczas wspólnych zabaw, a dorośli przy kubku gorącej kawy i herbaty szybko znaleźli wspólny język. Słowa nie oddadzą  atmosfery krakowskiego spotkania. Ci, którzy byli zapewne potwierdzą, że spotkanie było owocne dla starszych i młodszych, A te osoby, który nie miały możliwości pojawić się w klubie będą miały szansę w niedługim czasie na własnej skórze przekonać się jaki panuje u nas klimat.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować naszemu sponsorowi https://www.activlab.pl/, za wsparcie dzięki któremu mogliśmy wyposażyć nasz klub w nowe zabawki.

Krakowski klub dla dzieci i młodzieży z afazją i ich rodziców uznajemy za otwarty.


Inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży i ich rodziców w Radomiu- 22.10.2022

W Radomiu w południe 22 października odbyło się otwarcie klubu w Instytucie Miejskim w Kamienicy Deskurów. Przybyłe dzieci układały klocki, kolorowały kolorowanki, wspólnie się bawiły. Ten czas rodzice wykorzystali na owocną rozmowę.


II spotkanie klubu dla dzieci i młodzieży z afazją i ich rodziców w Łodzi – 21.10.2022

II spotkanie klubu w Łodzi odbyło się w nowym miejscu. Zainteresowani spotkali się w Monosferze w piątkowe popołudnie 21 października. Dzieci wspólnie bawiły się i nawiązywały nowe relacje, a w tym czasie rodzice wymieniali się swoimi doświadczeniami. W klubie gośćmi specjalnymi były dwie zaproszone Panie Logopedki, które dzieliły się swoją wiedzą z rodzicami.


Inauguracja klubu dla dzieci i młodzieży z afazją i ich rodziców w Łodzi – 30.09.2022.

30 września Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję we współpracy z Afazją na sportowo uruchomiło w Łodzi klub dla dzieci z afazją i ich rodziców. Dla dzieci przygotowano gry, zabawy, kącik plastyczny. Rodzice mieli możliwość porozmawiać, wymienić się opiniami, problemami. W klubie bawiło się ponad trzydzieścioro dzieci.