REGULAMIN GRUPY FACEBOOK STOWARZYSZENIA RAZEM ROZKODUJMY AFAZJE


https://www.facebook.com/groups/1803957956532560/search/?q=regulamin

CREDO Grupy „ Afazja Dziecięca i ORM – Grupa dla Rodzin, Specjalistów i Nauczycieli”
PRZYBYWAJĄCYCH uprzejmie prosimy o PRZEDSTAWIENIE SIĘ w osobnym poście oraz pozostawienie pod Credo grupy krótkiego komentarza „akceptuję” (w ciągu 24 godzin od chwili zatwierdzenia zgłoszenia przez Administratora). Jednocześnie informujemy, że jest to warunkiem dalszego uczestnictwa w grupie. Post ten służy celom informacyjnym i będzie zamykany w ciągu 24h.
Dyskusje prosimy inicjować w osobnym poście i w miarę możliwości je otagować np. #PercepcjaSłuchowa Czemu to ważne ?? Bo grupa ma być miejscem, w którym piszący, powinni czuć się komfortowo.

 1. Od wszystkich uczestników grupy wymagamy dyskrecji. To co na grupie ma pozostać tylko na niej.
 2. Liczymy na respektowanie powszechnie rozumianej etyki i praw autorskich. Obowiązuje zakaz kopiowania postów bez zgody autora.
 3. Prosimy o stosowanie zasad netykiety i szeroko rozumianej etyki oraz nie używanie wulgaryzmów.
 4. Na grupie umieszczamy TYLKO i WYŁĄCZNIE na własną odpowiedzialność wizerunek swojego dziecka. NIE UMIESZCZAMY wizerunku dzieci, których nie jesteśmy opiekunami prawnymi.
 5. Płatne pomoce/oferty/propozycje prosimy wstawiać wyłącznie po uzyskaniu zgody Administratora. Posty niespełniające tego warunku będą usuwane bez ostrzeżenia. Prosimy NIE ZAMIESZCZAĆ postów o płatnych pomocach/ofertach/propozycjach. Grupa nie ma charakteru marketingowego i prosimy takie posty kierować do innych grup, które są ukierunkowane na takie działania.
 6. Wstawiając posty, komentarze czy pliki pozostańmy w zgodzie z ustawą o prawach autorskich.
 7. LINKUJĄC – dodaj swój własny, nawet krótki komentarz
 8. Grupa służy wspieraniu, ale ponieważ wielu z nas zmaga się z problemami finansowymi, dajemy równe szanse – wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem. Wszelkie zbiórki pieniędzy i szukanie darczyńców będziemy usuwać bez dodatkowych ostrzeżeń.
 9. Grupa służy wspieraniu, lecz nie diagnozowaniu i polecaniu leków. To zbyt odpowiedzialne działanie, by robić to za pośrednictwem internetu.
  Cud – terapie polegające na dietach, badaniu włosa na obecność metali ciężkich itp. uważamy za ,,magię” nie pomagającą w terapii.
  Diety eliminacyjne mają sens wyłącznie w przypadku potwierdzenia badaniami konkretnych nietolerancji. Diety wprowadzane bez takiego uzasadnienia uważamy za szkodliwe. Prosimy o nie polecanie sobie diet – ze względu na dobro dzieci!
  Propagowanie pseudomedycznych (to znaczy takich, które nie mają dowodów naukowych) terapii uważamy za niewłaściwe i niemoralne, dlatego prosimy o powstrzymanie się od ich propagowania. Suplementy diety nie mają udokumentowanego działania (tym różnią się od leków), więc też je uważamy za pseudo leczące i prosimy nie skupiać się nadmiernie nad nimi.
 10. Z uwagi na charakter grupy wszelkie przejawy hejtu, obrażania, oceniania, czy też powtarzające się przypadki wprowadzania w błąd, skutkować będą usunięciem z grupy.
 11. Na grupie obowiązuje zakaz obrotu wyrobami farmakologicznymi. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i dziecka!
 12. Szczepienia. NA GRUPIE NIE PODEJMUJEMY TEMATU SZCZEPIEŃ. Wiemy, że istnieją osoby wyznające teorie antyszczepionkowe. Jeżeli ktoś jest wyznawcą takich teorii proszony jest o zachowanie ich dla siebie. Jeżeli ktoś podejmie temat szczepień będzie proszony przez administratora o usunięcie postu, jeżeli nie dostosuje się do prośby będzie z grupy usunięty.
 13. Gupowiczu!!! Umieszczaj posty z rozmysłem i ich nie kasuj. Szanuj czas swój i innych.
 14. Jeśli chcesz umieścić ankietę, lub poszukujesz osób do badań, musisz uzyskać na to zgodę. Napisz do Administratora. Posty na temat ankietowania/badania umieszczone bez zgody będą usuwane. Zgody wymaga również rozsyłanie ankiet, lub poszukiwanie osób do badań za pośrednictwem prywatnych wiadomości.
  Jeżeli studenci będą wykorzystywali grupę do zdobywania informacji i pisali do Państwa na pw, namawiając do udziału w badaniach, prosimy o taką informację. Będziemy usuwali ich z grupy. Zależy nam na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa członków grupy. Jesteśmy otwarci na pomoc, nie mamy nic przeciwko takim ogłoszeniom pod warunkiem, że nie zakłócają one spokoju członków grupy.
 15. Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję zawiadamia uczestników grupy o organizowanych przez siebie wydarzeniach i ważnych sprawach poprzez użycie funkcji @wszyscy.
 16. W przypadku poruszania tematy niezgodnego z regulaminem administrator grupy bez ostrzeżenia będzie w pierwszej kolejności usuwał post (lub komentarz), a w dalszej kolejności uczestnika z grupy (bez możliwości powrotu do niej).
 17. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich informujemy, iż w przypadku Spam/Wirusa – drugi raz – skutkować będzie czasowym odbiorem dostępu do grupy.